Rigger

united kingdom, england, flag-156243.jpg

Kotary sceniczne

Kotary sceniczne, znane także jako horyzonty sceniczne, odgrywają ważną rolę w teatrze, produkcjach scenicznych i wydarzeniach na scenie.

 Służą różnym celom i pełnią zarówno praktyczne, jak i artystyczne funkcje. Są często używane do wydzielania sceny od kulis, co pozwala na ukrycie aktorów, rekwizytów i sprzętu przed widownią przed rozpoczęciem spektaklu. Po podniesieniu kurtyny odsłania się scenę.

Kotary sceniczne pełnią także funkcję estetyczną. Są często wybierane z myślą o stylu produkcji i mogą być ozdobione różnymi wzorami lub logotypami, które nadają charakter spektaklowi.

Kotary / horyzonty sceniczne spełniają funkcję wysłaniającą jak i wygłuszającą. Znakomicie nadają się do dzielenia dużych hal czy też zasłonięcia mało atrakcyjnych obiektów. Podczas koncertów stanowią czarne, estetyczne tło za zespołem, które dodatkowo chroni przed odbiciami dźwięku.

Nasze kotary często wykorzystujemy podczas konferencji, zjazdów, które często odbywają się w ogromnych halach. Kotary zasłaniają wówczas mało atrakcyjne elementy, mogą służyć jako tymczasowe ścianki tworząc intymny klimat dla uczestników wydarzenia.

Ważną cechą naszych kotar jest ich bezpieczne użytkowanie, bowiem nasze kotary spełniają normy bezpieczeństwa a sam materiał nie przenosi ognia. W ofercie mamy czarny Stage Molton 300g, o wym. 18mx3m oraz 9mx3m.