Rigger

united kingdom, england, flag-156243.jpg

Rigging

Rigging jest niezbędnym elementem podczas przygotowywania eventów muzycznych, wydarzeń teatralnych oraz produkcji filmowej.

Rola Firmy w procesie riggingu

Firma riggingowa/riggerska  (rigging/rigger) specjalizuje się w dostarczaniu usług związanych z montażem, demontażem i obsługą konstrukcji scenicznych, montażem systemów zabezpieczeń, systemów podwieszania, oraz obsługi wciągarek  w celu umożliwienia bezpiecznego i skutecznego przemieszczania sprzętu i elementów scenicznych w przestrzeniach eventowych na zaplanowane pozycje.

Typowe usługi oferowane przez firmy riggingowe/riggerskie mogą obejmować:

Podwieszanie sprzętu scenicznego

Montaż i demontaż systemów podwieszania, takich jak belki, kratownice i linie podwieszania, które pozwalają na zawieszenie i stabilne utrzymanie sprzętu, takiego jak nagłośnienie, oświetlenie, dekoracje, telebimy, itp.

Instalacja systemów zabezpieczeń

Montaż specjalnych lin i punktów kotwiczących, które umożliwiają technikom i innym pracownikom bezpieczne poruszanie się na wysokościach.

Obsługa podnośników i żurawi

Zapewnienie specjalistycznego personelu i sprzętu do obsługi podnośników, żurawi oraz innych urządzeń używanych do przenoszenia ciężkich elementów scenicznych.

Konsultacje i planowanie

Wsparcie w projektowaniu konstrukcji scenicznych i systemów podwieszania, analiza bezpieczeństwa oraz konsultacje dotyczące przemieszczania i montażu sprzętu.

Doświadczenie w Riggingu

Nasza firma działa od ponad 15 lat na polskim rynku. Chcąc dorównać europejskim standardom zajęliśmy się profesjonalnie tematem Riggingu, który jest niezbędnym elementem podczas przygotowywania eventów muzycznych.

Dzięki specjalistycznym umiejętnościom realizujemy prace na każdych wysokościach, w trudno dostępnych miejscach. Od fazy projektowania do realizacji. Nasi pracownicy są przeszkoleni i pracują na sprzęcie atestowanym, spełniającym normy bezpieczeństwa.

Regularnie doskonalimy swoje umiejętności na kursach  i konferencjach riggerskich organizowanych w Polsce i Europie. Interesujemy się regulacjami zastosowanymi przez inne państwa i stowarzyszenia.

Sami jesteśmy członkiem Polskiej Izby Techniki Estradowej oraz Stowarzyszenia Riggerów Polskich.

Celem naszym jest propagowanie bezpiecznego stylu pracy według zachodnich standardów.

Rigger na planie filmowym jest odpowiedzialny za przygotowanie, instalację i obsługę sprzętu do podnoszenia i przenoszenia ciężkich przedmiotów w celu ustawienia sceny. Oto kilka konkretnych zadań, którymi zajmuje się rigger:

Riggerzy odgrywają kluczową rolę w tworzeniu filmów, zapewniając odpowiednie ustawienie sceny i bezpieczeństwo podczas prac.

Regularnie współpracujemy z Halą Stulecia we Wrocławiu przy okazji odbywających się tam imprez. Możemy pochwalić się przygotowaniem takich widowisk muzycznych jak Celine DionSensation WhiteJean Michel JarreTrance Energy czy Lord of The Dance. Pozotałe nasze realizcje w osobnym dziale. Festiwal Teatrów Dialog, Majówka na Pergoli.