Rigger

united kingdom, england, flag-156243.jpg

Podesty sceniczne, sceny koncertowe

Podesty (sceny koncertowe) mogą być ustawione na rusztowaniu, nogach lub kołach.

Podesty sceniczne wykorzystujemy do budowy scen plenerowych, ale również  są często używane przy organizacji koncertów halowych, imprez sportowych i innych dużych wydarzeń masowych. Umożliwiają one ustawienie estrady dla artystów oraz pomagają w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu publiczności.

 Sceny koncertowe / podesty sceniczne są również używane podczas różnych wydarzeń kulturalnych, takich jak pokazy mody, wystawy artystyczne i inne, aby podnieść poziom wystawianych dzieł i zapewnić widzom lepsze wrażenia. Mogą być wykorzystywane również do budowy trybun dla widzów, jako wybieg podczas pokazów mody, podium w teatrach,

W przemyśle filmowym i telewizyjnym podesty sceniczne mogą być wykorzystywane do ustawiania kamer w odpowiednich miejscach, tworzenia efektów specjalnych oraz ułatwiania kadracji scen. Dlatego nasze podesty często wykorzystujemy jako podium dla operatora kamery podczas transmisji meczów koszykówki czy siatkówki odbywających się w halach sportowych lub jako podwyższenie do prezentacji samochodów.

Podesty sceniczne występują w różnych rozmiarach, kształtach i konfiguracjach, co pozwala dostosować je do konkretnych potrzeb klienta. Posiadamy moduły o wym. 2x1m. W zależności od zapotrzebowania podesty sceniczne możemy zamontować na nogach regulowanych o wysokości 40-60 cm oraz 80 – 140 cm lub możemy zamontować je o wiele wyżej na  rusztowaniu typu Layher, gdzie scena może mieć wówczas nawet 2m wysokości. Do naszych podestów posiadamy również barierki zabezpieczające.

W naszej ofercie posiadamy również risery czyli podesty sceniczne 2x1m na kołach. Ten rodzaj podestu jest używany do różnych celów w branży eventowej ze względu na swoją mobilność i możliwość łatwego przemieszczania. Risery często ustawiamy na scenie dla zespołów muzycznych pod np: perkusję.